Стартова вартість земельних ділянок у ProZorro перевищила 1 мільярд

Стартова вартість земельних ділянок у ProZorro перевищила 1 мільярд

Менше ніж за чотири місяці від старту земельних аукціонів у системі “ProZorro.Продажі” стартова вартість земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, органи місцевого самоврядування за 112 днів уже заробили до бюджетів різних рівнів понад 250 млн грн.

Наразі в системі опубліковано 3 244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціонах із оренди земель – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення.

“Топ-5 лідерів за стартовою вартістю лотів наразі незмінні – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Харківська області. Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож йдеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі)”, – розказав Лещенко.

Він також додав, що стартова вартість лотів із оренди землі найвища на Одещині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Київщині та Львівщині.

У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. У деяких регіонах, за словами міністра, він може дорівнювати і 1000%.