В Україні відкрили доступ до інформації про земельні торги

В Україні відкрили доступ до інформації про земельні торги

«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається, відтепер вся інформація за кожним з аукціонів – у відкритому доступі в загальному модулі аналітики. Модуль аналітики за земельними торгами включає шість вкладок, кожна з яких містить інформацію про земельні торги в певному розрізі.

«Фільтри у кожній із них дозволяють обрати необхідний для аналізу період (місяць, квартал, рік) чи тип даних (стартова вартість, дохід, кількість гектарів тощо)», – зазначили у Мінагрополітики.

Повідомляється, що відкриті дані у модулі аналітики дозволяють відстежувати та порівнювати за періодами кількість оголошених та проведених земельних аукціонів, площу виставлених в системі ділянок, хто саме оголошує торги та скільки учасників за яку з ділянок змагалися. Також доступна інформація про те, які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.

Модуль аналітики дозволяє аналізувати торги за типом продажу/оренди, типом власності ділянок, а також бачити статистику як по всій Україні, так і за кожним регіоном окремо», – ідеться у повідомленні.

Дані можна самостійно відстежувати та порівнювати за необхідними періодами, в розрізі регіонів та в цілому по всій Україні:

✓ кількість оголошених та проведених земельних аукціонів окремо за орендою, продажем та разом,

✓ площу виставлених в системі ділянок та їхнє призначення,

✓ хто саме оголошує торги,

✓ скільки учасників та за яку з ділянок змагалися,

✓ які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.

Їх можна переглядати як безпосередньо у модулі аналітики, так й експортувати в Exel.

Ринок землі – живий організм, який активно розвивається, а тому динаміка за ним змінюється постійно. Якщо в середньому зростання ціни за результатами торгів становить понад 200%, то за землями саме сільськогосподарського призначення цей показник сягає 437%. Але й це далеко не межа. Так, аналіз даних за кожним регіоном окремо показує, що в певній області ціна може збільшуватися і в 5, і в 6, і навіть у 10 разів. Тому Мінагрополітики закликає насамперед керівників органів місцевого самоврядування до ефективного розпоряджання землею через систему «Прозорро.Продажі». Це гарантує територіальним громадам додаткові серйозні надходження до бюджетів, а також повну безпеку, захищеність та прозорість процесу проведення власне самих земельних аукціонів», – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

За словами першого заступника директора ДП «Прозорро.Продажі» Дарини Марчак, станом на другу половину січня в системі вже оголошено понад 3,1 тисячі торгів. Вона додала, що окремий модуль дозволить усім зацікавленим бачити повну аналітику за аукціонами і краще розуміти тренди на ринку.

Територіальні громади можуть особисто переконатися, наскільки успішно заробляють додаткові кошти їхні колеги від, наприклад, вигідної здачі землі в оренду та брати з них приклад. Земельна реформа – живий організм, який активно розвивається та вдосконалюється. Для нашої команди важливо, щоб вона розвивалася максимально прозоро, а всі учасники ринку землі відчували його 100% надійність та безпечність», – вважає міністр АПК Роман Лещенко.